AY BİLEMEDİM MARS MI GERGİN YOKSA BİZ Mİ?

AY BİLEMEDİM MARS MI GERGİN YOKSA BİZ Mİ?

ABONE OL
20 Eylül 2020 23:09
AY BİLEMEDİM MARS MI GERGİN YOKSA BİZ Mİ?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AY BİLEMEDİM MARS MI GERGİN YOKSA BİZ Mİ?
Gezegenlerin Geçişi

Uzun zamandır yoktum ortalarda diyeceğim ama yalan. Yazdan istifade ederek, Ateşböceği gibi saz çalıp oyalanmadım ama inanın karınca gibi çalışıp durdum. “Bir Acayip Cenaze Töreni” adlı İlk romanımın, okurları ile buluşmasının mutluluğunu yaşadım.
Okuduğum bir kitapta ‘Kararsızlık da bir karardır.’ cümlesi çıktı karşıma. O cümlede öylece takılıp kaldım bir süre. Karasızlık üzerine duyduğum diğer kelimeleri düşündüm bir anda. En çok seçim zamanları duyardık, “Kararsızlar” kelimesini.  Ne kadar kararsız olsalar da, aslında perde arkasında saklanan bir güç gibi dimdik duruyorlardı oldukları yerde. Bir anda düşündüm acaba yaşanılan süreçte bir iki adım kımıldamışlar mıdır oldukları yerlerinden, yoksa halen dimdik oldukları yeri koruyorlar mıdır?
“Kararsızlık da bir karardır “diyerek geçiyor, benim günlerim de.  İnanın ne yapacağım, ne söyleyeceklerim, ne de duyacaklarım karşısında net bir kararım yok artık…
  Astrolojinin tavan yaptığı bu günler de, yıldızlar ve gezegenlerin kapris ve insafına kalmış gibiyiz. “Mars’ın Koç burcunda gerileme (Retro) hareketine başlıyor olması ile cesaretin temsilcisi olan Mars; hayatımızdaki mücadele ettiğimiz konuların, değerlerin veya kişilerin, yeniden önümüze düşeceği bir süreç içerisinde olacak.” denilmesiyle, bizler üzerimizdeki her olumsuz gelişmeyi yıldızlar ve gezegenin geçişlerine bırakarak, kararsızlıkta tavan yapacağımız bir dönemi, ayaklarımızın altına kırmızı halıyı serer gibi mi seriyoruz acaba?..
Ay bilemedim Mars mı gergin, yoksa biz mi? İnanın, artık hiç bir şey bilmiyorum.  Bu arada gökyüzünde burçlar arası bir savaş var mı,  varsa barış ne zaman olur? Bir bilen, bir duyan  var mı acaba..
Hep beraber ne olacak halimiz derken, Mars’a buradan kucak dolusu sevgilerimi iletiyorum. Adı bile muhteşem “Kızıl Gezegen”.  Aynı zamanda da düşünmeden de edemiyorum! Kızıl Gezegen Mars’ın bu kadar güçlü etkisi varken, gelecek zaman içerisinde Mars’da yaşam arayışına girerek, Mars’a yapılacak yolculuk için planlar yapılarak, Kızıl Gezegen Mars’ın var olan direncini mi kırmak adına mı, yoksa bizlerin de bir zamanlar var olan direncini yeniden hatırlayıp, yaşamımıza indirmek adına mı olacak? Peki o zaman kararsızların kararsızlığı, bir nebze olsun gider mi sizce?..
Pandemi sürecini maskeli, korunaklı, sıfır temas ve sosyal mesafeyi koruyarak yaşayarak geçirirken, Gezegenler de saç saça, baş başa kavgaya tutuşup suçu biri birilerine atarken, “Bakın şu Dünya’nın haline, nasıl çıkacak bu işten?” diyerek, aralarında bir protokol oluşturarak, bizlere bir yol gösterirler mi sizce?
               Ayy Ponçik! (kedim)  fal bakmak için içip kapattığım kahve fincanını devirip gitti?!. Aşk olsun sana Ponçiiiiik yaa!.. Ama ben fal bakacaktım?..
                                                                                  Yazar Birsen Tankaya Dinç – İstanbul
_________________

AĞIZ ve DİŞ SAĞLIĞINDA ERKEN TEŞHİS VE TEDAVİ
Dental Volümetrik Tomografi (Diş Tomografi Cihazı)
www.marmarisbulten.com/Haber/dis_hekimi_kemal_baycan_marmaris_implant_dental_tomografi/

MARMARİS’TE CANLI MÜZİK Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/marmaris_canli_muzik_gruplara_ozel_pop_fasil_blues_jazz/

 

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.