TURİZMDE DEVAM EDEN MÜZİK YASAĞI NE ZAMAN KALKACAK?

TURİZMDE DEVAM EDEN MÜZİK YASAĞI NE ZAMAN KALKACAK?

ABONE OL
14 Mart 2022 23:08
TURİZMDE DEVAM EDEN MÜZİK YASAĞI NE ZAMAN KALKACAK?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TURİZMDE DEVAM EDEN MÜZİK YASAĞI NE ZAMAN KALKACAK?
CHP Muğla Milletvekili Erbay: ”Sayın Cumhurbaşkanı, artık turizm yasaklarını kaldırın!
                Pandemi tedbirlerinin gevşetilmesine rağmen, Marmaris’teki turistik işletmelerde Saat 24.00’ten sonra  hala devam eden Müzik Yasağına karşı turizm esnafları, turizmciler tepkili!..
HABERİN VİDEOSU:

CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay ve CHP Marmaris İlçe Başkanı Zekican Balcı, devam eden Müzik Yasağı’na karşı Barlar Sokağı girişindeki Light House Bar’da  açıklamalarda bulundular.
Marmaris’teki Restaurant ve Bar işletmecisi esnaflarında destek verdiği, bugün (14 Mart 2022) yapılan toplantıda söz alan CHP Marmaris İlçe Başkanı Avukat Zekican Balcı,  AK Parti hükümetinin yanlış ekonomik politikalarından dolayı ülkenin Cumhuriyet tarihinin en ağır ekonomik kriziyle mücadele ettiğine dikkat çekerek; “Turizm, her yıl milyarlarca dolar dövizin Türkiye’ye girmesini sağlayarak ülkemizin cari açığının kapatılmasına destek olan ve yüzbinlerce vatandaşımıza istihdam sağlayan en önemli sektörlerin başında gelir. 54 sektörü doğrudan etkileyerek ülkemiz ekonomisinin temel taşlarından birini oluşturmaktadır. Akp hükümetinin bu lokomotif sektöre gereken önemi vermemesi sebebiyle Türkiye’nin turizm pastasından hak ettiği payı alamadığı kanaatindeyim. Hepinizin ayrı ayrı çok büyük dertleri olduğunu biliyorum. Ağır enflasyon koşulları altında hepimiz eziliyoruz. Dükkanlarınızın elektrik faturalarını ödeyemez hale geldiniz, çalışanlarınızın maaşlarını nasıl ödeyeceğinizi kara kara düşünüyorsunuz. Dünyanın ve ülkemizin içinden geçtiği ekonomik kriz sebebiyle iş yerlerinizi kapatma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığınızın farkındayız. Bunlar yetmezmiş gibi pandemi, yangın gibi tüm olumsuzluklar turizme ve ekonomisinin %90’ı turizme dayalı olan Marmaris’e büyük bir darbe vurdu. Akp hükümetinin yanlış ekonomik politikaları sebebiyle cumhuriyet tarihimizin en ağır ekonomik kriziyle mücadele ediyoruz. Marmaris olarak 2022’ye umutlu ve heyecanlı bir şekilde girmek isterken bir de Rusya-Ukrayna savaşıyla karşı karşıya kaldık. Ancak bu kadar olumsuzlukla karşı karşıya kalan eğlence sektörü temsilcilerine hükümetin hala eziyet çektirmesini de anlayamıyoruz. Pandeminin başlamasıyla birlikte iki yıl önce getirilen müzik kısıtlamasının, pandemi kurallarında gevşemeye gidilmesine rağmen kaldırılmamasını akılla, bilimle izah edebilmek mümkün değildir. Bu kısıtlamanın devam ettirilmek istenmesi turizme vurulan en ağır darbedir. Zaten 2 yıldır işsizlikten evlerine ekmek götüremeyen müzisyenler ve sektör emekçileri hükümetin bu kararı sebebiyle yine bir açmazın içine itildiler.
Pandemi ile ilgili tüm önlemlerin kaldırılıp, maske yasağının bile uygulanmadığı bu dönemde önlem olarak sadece müzik yasağının kalmasını yaşam tarzına bir müdahale olarak değerlendiriyorum. “Kusura bakmasınlar, gece kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yoktur” sözleriyle asıl niyetlerini açık edenlerin turizme ve turizm emekçilerine bakış açıları bellidir. Müzik ve eğlence sektörü ile ilgili olarak reformsal değişlikler yaparak olumlu katkılar sağlamaları gerekirken tam tersi uygulamalar yürürlüğe sokmaları sadece beceriksizlikle adlandırılamaz. Akp’nin hayat tarzlarımıza müdahale ederek ekmeklerinizle oynamasına asla müsaade etmeyeceğiz. Marmaris’ten Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy’a sesleniyoruz; Yumruğunuzu masaya vurun ve saat 24:00 olarak uygulanan müzik kısıtlamasını derhal kaldırın, pandemi öncesindeki uygulamaya geri dönün. “ dedi.
MÜZİK YASAĞINI KALDIRMA KARARI  CUMURBAŞKANINDA
                Söz alan CHP Muğla Milletvekil Burak Erbay ‘da özellikle Marmaris’te devam eden Müzik Yasağı kararının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da olduğuna dikkat çekerek; Muğla’mız tarım memleketi olduğu gibi de turizm cennetidir. Yıllarca ben de kendi restoranımızda garsonluk yaptım, turizmin ne olduğunu ne kadar meşakkatli iş olduğunu bilirim. Turizmde teknecisinden otelcisine kadar büyük hizmetler veriyoruz verdiğimiz vergilerle de bu ülkeye katma değer sağlıyoruz. Bakın 2019’ da toplam 51 milyon turist gelmiş ve 35 Milyar dolar kazandırmışız bizler. Toplamda 3 Milyon civarı  insan bu sektörde çalışıyor,  aileleriyle birlikte 10 milyon kişi bu sektörden ekmek yiyor. Bu sektörü kimse görmezden gelemez, yok sayamaz!.. Turizm sektörü zor durumda. Artık yasaklar, maskeler kalktı ise artık bu müzik yasaklarının da kalkma zamanı gelmiştir. Biz biliyoruz ki burada karar veren, Bakan değildir. Burada karar veren muhatap, ağaçları da kesip buraya ev yapan sayın Cumhurbaşkanıdır. Marmaris’ten sayın cumhurbaşkanına sesleniyoruz. Marmaris Fethiye Ortaca Bodrum Antalya Aydın bütün bu bölgelerimiz turizmden ekmek yemektedir. İstanbul da İzmir de turizmden ekmek yemektedir. Artık bu yasaklar kalkmak zorundadır sayın cumhurbaşkanı. Bu sektörün yürümesi bu yasakların kalkmasıyla mümkündür.” dedi. AjansCANKA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.