MUĞLA’DA İKTİDAR MUHALEFET EL ELE MALI GÖTÜRÜYOR

MUĞLA’DA İKTİDAR MUHALEFET EL ELE MALI GÖTÜRÜYOR

Beraberinde önceki dönem Marmaris Belediye Başkanı  ve Memleket Partisi PM Üyesi Ali Acar, Memleket Partisi Muğla İl Başkanı İbrahim Şimşek, Marmaris İlçe Başkanı Serdar Karaağaç ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte  Marmaris’te bu sabah (2 Ağustos 2022) basınla kahvaltıda buluşan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Muğla genelinde adı konulmamış bir İktidar - Muhalefet çıkar ittifakının hüküm sürdüğüne dikkat çektiği açıklamasında;

ABONE OL
2 Ağustos 2022 21:51
MUĞLA’DA İKTİDAR MUHALEFET EL ELE MALI GÖTÜRÜYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MUĞLA’DA İKTİDAR MUHALEFET EL ELE MALI GÖTÜRÜYOR
Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce Muğla’da; Fethiye, Datça, Marmaris ve Menteşe’de esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.


Beraberinde önceki dönem Marmaris Belediye Başkanı  ve Memleket Partisi PM Üyesi Ali Acar, Memleket Partisi Muğla İl Başkanı İbrahim Şimşek, Marmaris İlçe Başkanı Serdar Karaağaç ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte  Marmaris’te bu sabah (2 Ağustos 2022) basınla kahvaltıda buluşan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Muğla genelinde adı konulmamış bir İktidar – Muhalefet çıkar ittifakının hüküm sürdüğüne dikkat çektiği açıklamasında; “ Ben size biraz sonra bir iktidar, muhalefet ortaklığını yani Cumhur İttifakı değil Millet İttifakı değil, bir Muğla ittifakını anlatacağım size.. Muğla ittifakı gibi başka illerde de bu tür ittifaklar var ama bu artık Muğla’daki arşa çıkmış. Türkiye Cumhuriyeti son yirmi yılda, çok büyük köklü yıkımlara uğradı. Türkiye Büyük Millet Meclisi devre dışı kaldı artık. Ordusu çökertildi, gelenekleri bozuldu, yargısı önce FETÖ’ye teslim edildi 2010’da. Daha sonra FETÖ’den kurtarıyoruz denilerek, Erdoğan’a AKP’ye teslim edildi. Yozlaşmış bir siyaset hakim artık, İlkeleri olmayan omurgasız bir siyaset.
 Ve susturulmuş bir basın. Böyle bir ortamda demokratik bir ülke yaratmak için milletimize şunu söylemek istiyorum. Birileri gelsin, bizi kurtarsın demekle bu iş olmaz. Kimse sizi kurtaramaz. Eğer demokratik bir rejimde yaşamak istiyorsanız özgür bir ülkede yaşamak istiyorsanız elinizi taşın altına sokacaksınız. Mücadele edeceksiniz, bedel ödeyeceksiniz. Bedel ödemezseniz, mücadele etmezseniz, kimse sizi kurtaramaz.  Bakın size bir Muğla ittifakından kısaca bahsedeyim. Milas’ta Tuzla bölgesinde inşaat oluyor, sulak alanda. Menteşe’de çimento fabrikası kuruluyor, Marmaris Kızılbük’te yine inşaatlar tam gaz gidiyor(?)  Burada  ortaklık nedir?.. Burada ortaklık;  ruhsatı muhalefet belediyeleri verir, ÇED raporunu bakanlık verir. Al gülüm ver gülüm olayıdır. Üç senden, iki benden. Yani medya önünde kavga eder gibi görülürler. Ama arka tarafta malı götürürler. Şimdi ben muhalefetin genel başkanına da, iktidarın genel başkanına da sesleniyorum. Ya siz her gün kavga ediyorsunuz sözde. Sizin adamlar burada malı götürüyor, ortak. Siz de mi berabersiniz, burada ortaksınız? Yoksa Tatlı su Kurnazı mısınız, yoksa kayıkçı kavgası mı yapıyorsunuz? Bunu açıklayın millete. Ha bunu medya yazacak mı? Şüpheliyim vallahi. Ama yazacak birkaç namuslu elbet olacaktır. Türkiye’de bu Muğla ittifakını yıkmadan Türkiye’nin önü açılmaz. Türkiye’ye özgür bir ülke yapmak istiyorsak, mutlu, zengin bir ülke yapmak istiyorsak demokrat bir ülke yapmak istiyorsak, önce bu Muğla ittifakından başlamamız lazım!..” dedi. Ata SEVGİ AjansCANKA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.