MARMARİS YEREL EŞİTLİK EYLEM PLANI HAZIRLIYOR

MARMARİS YEREL EŞİTLİK EYLEM PLANI HAZIRLIYOR

ABONE OL
16 Ekim 2021 02:54
MARMARİS YEREL EŞİTLİK EYLEM PLANI HAZIRLIYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MARMARİS YEREL EŞİTLİK EYLEM PLANI HAZIRLIYOR
Marmaris Kent Konseyi Kadın Meclisi yeni Yönetimi; düzenledikleri ilk basın toplantısında, İstanbul Büyükşehir Belediyesince hazırlanan Yerel Eşitlik Eylem Planı Projesini model alarak, Marmaris’te uygulayacaklarını açıkladı.
HABERİN VİDEOSU:

Marmaris Kent Konseyi Meclis Salonunda gerçekleşen toplantıya geçen ay seçimle göreve gelen Kadın Meclisi Başkanı Hatice Kekeva, Başkan Yardımcıları Kadriye Madran ve Oya Dirikcan, Yönetim Kurulu Üyeleri Proje Sorumlusu Esin Erol, Nalan Duran, Nahide Karasulu, Göknur Özkul, Ebru Şeşe, Nurten Erbay ve Hafize Kaya katılarak, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Toplantıyı açan Kadın Meclisi Başkanı Hatice Kekeva; Marmaris merkezde ve köylerde yaşayan tüm kadınlara ulaşarak, aylık toplantılarda buluşacaklarını ve sorunlara çözüm arayacaklarını dile getirdi.
İSTANBUL MODELİ YEREL EŞİTLİK EYLEM PLANI MARMARİS’TE UYGULANACAK

                Kent Konseyi Kadın Meclisi Proje Sorumlusu emekli Sağlıkçı Esin Erol da yeni yönetim olarak; İstanbul Büyükşehir Belediyesince hazırlanan Yerel Eşitlik Eylem Planı Projesini model alarak, projenin Marmaris’e uygun kısımlarını uygulayacaklarına dikkat çekti ve; “ Sadece İstanbul değil, Türkiye’nin birkaç büyük kenti, kendi yöresinin sorunlarına özgü “Yerel Eşitlik Eylem Planı” hazırlıyor.  Bizim model aldığımız İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait bu eylem planında, burada önce cinsiyet ayırımcılığına karşı kadınları korumaya yönelik kenti kolay yaşanılır hale getirmek için öneriler, çalışmalar var. Biz de Marmaris’te uygulanabilmesi için bir veri tabanı oluşturmak, bir demografik bilgi grafiği çıkartmak istiyoruz. Kaç kadın yaşıyor, kaçı çalışıyor, kaç yaş aralıklarında, nerelerde çalışıyorlar gibi. Birkaç aylık bu çalışmadan sonra bizimde çözüm önerileri bulup Marmaris’e özel Yerel Eşitlik Eylem planımız olmasını umut ediyoruz. Biz kent meclisi olarak ayırımcılık yapmadan tüm kadınları içeren bir çalışma yapmak istiyoruz. Marmaris’te yaşayan yabancı kadınlar, köylerde yaşayanlar, sağlık sorunu olanlar, engelli çocuklara ve yaşlılara bakan kadınlar, bunun dışında da saptamamız gereken tüm sorunlar ve çözümleri gibi.” dedi.  Ata SEVGİ AjansCANKA
______________________________________
AĞIZ ve DİŞ SAĞLIĞINDA ERKEN TEŞHİS VE TEDAVİ
Dental Volümetrik Tomografi (Diş Tomografi Cihazı)
ajanscanka.com/saglik-yasam/dis-sagliginda-erken-teshis-dental-tomografi.html
_________________________________________
MARMARİS’TE DENİNCE SİGORTA, AKLA GELİR NET SİGORTA!..
ajanscanka.com/ekonomi/marmaris_te_sigortaci_net_sigorta_tel_adres_elmas_ulupinar.html

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.