MARMARİS ANNELERİNDEN UKRAYNA ANNELERİNE DESTEK

MARMARİS ANNELERİNDEN UKRAYNA ANNELERİNE DESTEK

Marmaris Halkı; Geleneksel Türk yardımseverliğini, uluslararası dayanışmayla bir kez daha, “Savaş Mağduru Ukrayna Halkı’na  Destek”  için sürdürüyor!

ABONE OL
20 Mart 2022 23:40
MARMARİS ANNELERİNDEN UKRAYNA ANNELERİNE DESTEK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MARMARİS ANNELERİNDEN UKRAYNA ANNELERİNE DESTEK
               Marmaris Halkı; Geleneksel Türk yardımseverliğini, uluslararası dayanışmayla bir kez daha, “Savaş Mağduru Ukrayna Halkı’na  Destek”  için sürdürüyor!

HABERİN VİDEOSU

Rusya’nın saldırısıyla beklenmedik bir anda savaşın ortasında kalan Ukrayna için Marmaris’te yerleşik yaşayan Ukraynalılar’ın üyesi olduğu Ukrayna Kültür ve Dayanışma Derneği; Ukrayna’daki halkın öncelikle acil tıbbi müdahale malzemeleri, ilk yardım malzemeleri, Bebek bezi, bebek maması, bebek giyim eşyaları, soğuktan koruyacak kışlık giyim malzemeleri ve konserve türü dayanıklı gıda maddeleri gibi ihtiyaçları yardım kampanyası ile toplamaya devam ederken, bir yandan da kendi yaptıkları el işi ürünleri kermeslerde satışa sunarak, savaş mağduru Ukraynalılar’a destek olmaya çalışıyorlar.
İLK DESTEK SABANCI LİSESİ VE ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU ANNELERİNDEN

                Marmaris Sabancı Lisesi Okul Aile Birliği ve Atatürk İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Üyesi anneler;  Cumartesi ve Pazar günü ( 19 – 20 Mart 2022) düzenledikleri Eğitime Destek kermeslerinde, Marmaris’te bulunan Ukrayna Kültür ve Dayanışma Derneği’ne de yer vererek, Ukrayna’da devam eden savaş mağduru çocuklara destek olmaya çalıştılar.
Marmaris Sabancı Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Sevtap Özuğurlu ve  Atatürk İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Başkanı Esra Kıyıksan ortak yaptıkları açıklamada; “Umarız bu savaş biter. Marmaris Anneleri olarak elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz. Burada olup oradaki çocuklarımıza arkadaşlarımıza dostlarımıza katkıda bulunabiliyorsak çok mutlu oluruz.” dediler.
Kermeste doğadan topladığı ilginç taşları aksesuarlara dönüştürerek, standında satışa sunan Emekli ilkokul Öğretmeni Gülsün Akçadağ da; “Savaşın hiçbir zaman kazananı olmaz.  Marmarisli anneler olarak Ukraynalı anneler için bir şey yapabilir, destek olabilirsek, ne mutlu bize.“ dedi.
SAVAŞTA YOK OLAN 70 OKUL VAR BİZ BURADA OKULDA DESTEK ALIYORUZ

Ukrayna Kültür ve Dayanışma Derneği Sözcüsü Svitlana Borovska da konuşmasında; “Marmarisli annelere çok teşekkür ediyoruz. Esnaflar, kermese gelenler gerçekten bize çok destek oluyorlar. Bugün haberlerde okudum, biz Marmaris’te bu dayanışma kampanyasını sürdürürken; Ukrayna’da 70 tane okul savaşta yok olmuş, şimdi burada okulda destekler görmek bizim için çok güzel, çok duygulu bir şey… Ukrayna’da topraklarını korumaya çalışan insanlarımızın, acilen insani yardıma ihtiyacı var. Ukrayna’da halkın çok acil öncelikle acil tıbbi müdahale malzemeleri, ilk yardım malzemeleri, Bebek bezi, bebek maması, bebek giyim eşyaları, soğuktan koruyacak battaniye ve kışlık giysiler, uyku tulumu, elektrikli ısıtıcı ve konserve türü dayanıklı gıdaya ihtiyaçları var. Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği; bu toplanan yardımları bir araya getirerek, tırlarla Ukrayna’da ihtiyaç sahibi halkımıza ulaştıracak.” dedi. AjansCANKA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.