HAYDİ TÜRKİYE UKRAYNA İÇİN EL ELE!..

HAYDİ TÜRKİYE UKRAYNA İÇİN EL ELE!..

ABONE OL
15 Mart 2022 01:09
HAYDİ TÜRKİYE UKRAYNA İÇİN EL ELE!..
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HAYDİ TÜRKİYE UKRAYNA İÇİN EL ELE!..
Marmaris, Bodrum, Kuşadası, Fethiye, Antalya, Mersin, Adana, İstanbul, Ankara… Türkiye’nin dört biryanı; Rus saldırısıyla savaş ortamı yaşayan Ukrayna Halkına İnsani Yardım için biri birileriyle yarışıyor.
Rusya’nın saldırısı ile beklenmedik bir şekilde ülkesini savunmak zorunda bırakılan savaş halindeki Ukrayna’da halkın çok acil öncelikle acil tıbbi müdahale malzemeleri, ilk yardım malzemeleri, Bebek bezi, bebek maması, bebek giyim eşyaları, soğuktan koruyacak kışlık giyim malzemeleri ve konserve türü dayanıklı gıdaya ihtiyaçları var!
HABERİN VİDEOSU

Marmaris’te yerleşik yaşayan Ukrayna Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri; Marmaris Belediyesi’nin tahsis ettiği Anfi Tiyatro’da bulunan yerde gelen yardımları teslim alarak, Ukrayna’ya göndermek için hazırlıyorlar.
Marmaris’teki dayanışmaya öncülük eden Ukrayna Kültür ve Dayanışma Derneği Sözcüsü Svitlana Borovska,  “Ukrayna’da topraklarını korumaya çalışan insanlarımızın, acilen insani yardıma ihtiyacı var. Ukrayna’da halkın çok acil öncelikle acil tıbbi müdahale malzemeleri, ilk yardım malzemeleri, Bebek bezi, bebek maması, bebek giyim eşyaları, soğuktan koruyacak battaniye ve kışlık giyisiler, uyku tulumu, elektrikli ısıtıcı ve konserve türü dayanıklı gıdaya ihtiyaçları var. Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği; bu toplanan yardımları bir araya getirerek,tırlarla Ukrayna’da ihtiyaç sahibi halkımıza ulaştıracak. Biz Marmaris’te bu dayanışma kampanyasını sürdürürken aynı zamanda Bodrum, Kuşadası, Fethiye, Antalya, Mersin, Adana, İstanbul, Ankara gibi diğer yerlerde yaşayan Ukraynalı vatandaşlarımız da topladıkları acil ihtiyaç malzemelerini, Büyükelçiliğimiz vasıtasıyla Ukrayna’ya gönderecekler.KERMES GELİRİ DE UKRAYNA HALKINA
                Marmaris Belediyesi bize çok destek oldu, çok teşekkür ediyoruz. Biz burada ayrıca el işi, hediyelik eşyalar, aksesuarlar yapıyoruz. Yine Marmaris Belediyesinin Salı günü Pazaryerinde kurulan Hanımeli Kermesinde yaptığımız ürünleri satarak, nakdi destek için Büyükelçilik hesabına yatıracağız.
CEHENNEM ORTAMINDAN MARMARİS CENNETİNE

Biz yıllardır Marmaris’te yaşıyoruz ama şimdi aramızda daha iki gün önce Ukrayna’da savaş ortamında olup da bir yolunu bulup, bizim yanımıza gelen vatandaşlarımız var. Onlardan birisi şimdi burada kermes için çalışan Aleksandra ve kızı.  Ukrayna’da sığınaktayken önce trenle Polonya’ya geçiyorlar sonra uçakla İstanbul’a. İstanbul’da da bizle bağlantı kurdular ve Marmaris’e gelmelerini sağladık. Onlar da orada kalan halkımıza yardım için şimdi bizimle özveriyle çalışıyorlar.” dedi. AjansCANKA

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.