DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜNDE ENGELLERİ KALDIRDILAR

DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜNDE ENGELLERİ KALDIRDILAR

ABONE OL
3 Aralık 2021 23:14
DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜNDE ENGELLERİ KALDIRDILAR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜNDE ENGELLERİ KALDIRDILAR
Merkezi Marmaris’te bulunan Engelli ve Aileleri Birliği Derneği ( ENABİRDER); düzenlediği 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliğini bayram şenliğine dönüştürdü.
VİDEO HABER:

Marmaris Belediyesi Armutalan Kültür Merkezinde düzenlenen etkinlikte; ENABİRDER üyesi ailelerin çocukları, yaptıkları perküsyon şov ve danslarıyla, izleyicilerin gönlünde taht kurdular.

ENABİRDER Genel Başkanı Tulgay Hasar verdiği bilgide;”En­gel­li bi­rey­le­ri­mi­ze sahip çı­kıl­ma­sı, on­la­rın ya­şa­ma se­vin­ci ile top­lu­ma ka­zan­dı­rıl­ma­sı, bunun için çaba gös­te­ril­me­si, biz­le­rin, he­pi­mi­zin ortak görev ve so­rum­lu­lu­ğu­dur.
Top­lu­mun ne­re­dey­se tüm ke­sim­le­ri­ni ya­kın­dan il­gi­len­di­ren, önem­li bir top­lum­sal sorun ola­rak kabul edi­len en­gel­li­lik ko­nu­sun­da; son yıl­lar­da dev­le­ti­miz­ce en­gelli bi­rey­le­ri­miz ile ha­ya­tı el ele ve bir­lik­te pay­laş­mak, eşit bi­rey­ler ola­rak ya­şan­tı­mız­da yer  al­ma­la­rı­nı sağ­la­mak, iş­gü­cü ve is­tih­da­ma ka­tı­lım­la­rı­nı temin etmek, özet­le en­gel­siz bir yaşam için etkin, kap­sa­yı­cı ve se­vin­di­ri­ci uy­gu­la­ma­lar, yeni dü­zen­le­me­ler ha­ya­ta ge­çi­ril­mek­te­dir. Unut­ma­ma­lı­yız ki en büyük engel, sev­gi­siz­lik ve du­yar­sızlıktır. En­gel­li bi­rey­le­ri­miz için has­sa­si­yet gös­te­re­rek, du­yar­lı­lık­la ha­re­ket ede­rek top­lum­sal bilin­ci ge­liş­tir­me­li,far­kın­da­lık ya­rat­ma­lı, so­run­la­rı­na ya­pı­cı çö­züm­ler ge­tir­mek için ça­lış­ma­lı­yız. 3 Ara­lık Dünya En­gel­li­ler Gü­nün­de yaptığımız bu etkinliğin, en­gel­siz bir dünya için top­lum­sal bi­lin­cin ve far­kın­da­lı­ğın art­ma­sı­naneden ol­ma­sı­nı diliyor, en­gel­li bi­rey­le­ri­miz ve aile­le­ri­ne sağ­lık, huzur mut­lu­luk, ya­şan­tı­la­rın­da ko­lay­lık­lar di­li­yor, sevgi ve say­gı­larımı su­nu­yo­rum.” dedi. AjansCanka

______________________________________
AĞIZ ve DİŞ SAĞLIĞINDA ERKEN TEŞHİS VE TEDAVİ
Dental Volümetrik Tomografi (Diş Tomografi Cihazı)
ajanscanka.com/saglik-yasam/dis-sagliginda-erken-teshis-dental-tomografi.html
_________________________________________
MARMARİS’TE DENİNCE SİGORTA, AKLA GELİR NET SİGORTA!..
ajanscanka.com/ekonomi/marmaris_te_sigortaci_net_sigorta_tel_adres_elmas_ulupinar.html

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.