DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜNDE ENGELLERİ KALDIRDILAR « AjansCanka

18 Ocak 2022 - 01:38

DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜNDE ENGELLERİ KALDIRDILAR

  Marmaris Belediyesi Armutalan Kültür Merkezinde düzenlenen etkinlikte; ENABİRDER üyesi ailelerin çocukları, yaptıkları perküsyon şov ve danslarıyla, izleyicilerin gönlünde taht kurdular.

DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜNDE ENGELLERİ KALDIRDILAR
Son Güncelleme :

03 Aralık 2021 - 23:12

109 views

DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜNDE ENGELLERİ KALDIRDILAR
Merkezi Marmaris’te bulunan Engelli ve Aileleri Birliği Derneği ( ENABİRDER); düzenlediği 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliğini bayram şenliğine dönüştürdü.
VİDEO HABER:

Marmaris Belediyesi Armutalan Kültür Merkezinde düzenlenen etkinlikte; ENABİRDER üyesi ailelerin çocukları, yaptıkları perküsyon şov ve danslarıyla, izleyicilerin gönlünde taht kurdular.

ENABİRDER Genel Başkanı Tulgay Hasar verdiği bilgide;”En­gel­li bi­rey­le­ri­mi­ze sahip çı­kıl­ma­sı, on­la­rın ya­şa­ma se­vin­ci ile top­lu­ma ka­zan­dı­rıl­ma­sı, bunun için çaba gös­te­ril­me­si, biz­le­rin, he­pi­mi­zin ortak görev ve so­rum­lu­lu­ğu­dur.
Top­lu­mun ne­re­dey­se tüm ke­sim­le­ri­ni ya­kın­dan il­gi­len­di­ren, önem­li bir top­lum­sal sorun ola­rak kabul edi­len en­gel­li­lik ko­nu­sun­da; son yıl­lar­da dev­le­ti­miz­ce en­gelli bi­rey­le­ri­miz ile ha­ya­tı el ele ve bir­lik­te pay­laş­mak, eşit bi­rey­ler ola­rak ya­şan­tı­mız­da yer  al­ma­la­rı­nı sağ­la­mak, iş­gü­cü ve is­tih­da­ma ka­tı­lım­la­rı­nı temin etmek, özet­le en­gel­siz bir yaşam için etkin, kap­sa­yı­cı ve se­vin­di­ri­ci uy­gu­la­ma­lar, yeni dü­zen­le­me­ler ha­ya­ta ge­çi­ril­mek­te­dir. Unut­ma­ma­lı­yız ki en büyük engel, sev­gi­siz­lik ve du­yar­sızlıktır. En­gel­li bi­rey­le­ri­miz için has­sa­si­yet gös­te­re­rek, du­yar­lı­lık­la ha­re­ket ede­rek top­lum­sal bilin­ci ge­liş­tir­me­li,far­kın­da­lık ya­rat­ma­lı, so­run­la­rı­na ya­pı­cı çö­züm­ler ge­tir­mek için ça­lış­ma­lı­yız. 3 Ara­lık Dünya En­gel­li­ler Gü­nün­de yaptığımız bu etkinliğin, en­gel­siz bir dünya için top­lum­sal bi­lin­cin ve far­kın­da­lı­ğın art­ma­sı­naneden ol­ma­sı­nı diliyor, en­gel­li bi­rey­le­ri­miz ve aile­le­ri­ne sağ­lık, huzur mut­lu­luk, ya­şan­tı­la­rın­da ko­lay­lık­lar di­li­yor, sevgi ve say­gı­larımı su­nu­yo­rum.” dedi. AjansCanka

______________________________________
AĞIZ ve DİŞ SAĞLIĞINDA ERKEN TEŞHİS VE TEDAVİ
Dental Volümetrik Tomografi (Diş Tomografi Cihazı)
ajanscanka.com/saglik-yasam/dis-sagliginda-erken-teshis-dental-tomografi.html
_________________________________________
MARMARİS’TE DENİNCE SİGORTA, AKLA GELİR NET SİGORTA!..
ajanscanka.com/ekonomi/marmaris_te_sigortaci_net_sigorta_tel_adres_elmas_ulupinar.html

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.