MARMARİS EKONOMİDE VE KONUTTA NEFES ALACAK!

MARMARİS EKONOMİDE VE KONUTTA NEFES ALACAK!

Marmaris’te toplu konut  yapımı için yer arayışı başladı!.. Ekonomik sıkıntı yaşayan Marmaris Esnafına KGF aracılığıyla 350 Milyon TL Destek Kredisi                 Marmaris’e 3 Yeni Lise Yapımı İhaleye Çıkıyor!

ABONE OL
6 Nisan 2022 23:39
MARMARİS EKONOMİDE VE KONUTTA NEFES ALACAK!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MARMARİS EKONOMİDE VE KONUTTA NEFES ALACAK!
Marmaris’te toplu konut  yapımı için yer arayışı başladı!..
Ekonomik sıkıntı yaşayan Marmaris Esnafına KGF aracılığıyla 350 Milyon TL Destek Kredisi
Marmaris’e 3 Yeni Lise Yapımı İhaleye Çıkıyor
!
AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete;  Marmaris Basın Mensuplarıyla iftar yemeğinde bir araya gelerek, Marmaris için önemli gelişmeler içeren açıklamalarda bulundu.

HABERİN VİDEOSU

Beraberinde AK Parti Marmaris İlçe Başkanı Ceyhun Gökmen ve İlçe Yönetim  Kurulu Üyeleriyle bugün (6 Nisan 2022) basın mensuplarını ağırlayan AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete; Marmaris’te her geçen gün artan konut ve ev kiralarıyla ilgili hükümet olarak, hem turizm çalışanlarının hem de asker polis adliye personeli gibi memur kesiminin barınma ihtiyaçlarını karşılayacak, “Çalışanlar Köyü”  şeklinde bir toplu konut projesi planladıklarına dikkat çekerek, “Marmaris’te şuan için en büyük sorun inşaat yapılacak yer bulunamaması. Yer belirlendikten hemen sonra toplu konut inşaatına başlayacağız.” dedi.
ESNAFA NEFES ALDIRACAK DESTEK KREDİSİ BAŞLIYOR

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete Muğla’nın diğer ilçeleriyle birlikte Marmaris’te İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne kayıtlı olan Arıcılara da hafta sonuna kadar şeker dağıtımı yapılacağına dikkat çektiği konuşmasının devamında; “Arıcılarımıza şeker dağıtımı Marmaris’te hafta sonuna kadar şeker dağıtılacak. Marmaris’te özellikle yangınlardan sonra oluşan erozyonlar sonucu oluşan deniz kirliliğinin giderilmesi için bakanlık nezdinde sezona varmadan temizleme çalışması yapılacak, bu sıkıntı aşılacak. Marmaris teki esnafımız önce pandemi sonra yangınlar sebebiyle ciddi sıkıntılar yaşıyor. Bugün itibarıyla  KGF Genel Müdürlüğü (KGF  – Kredi Garanti Fonu) teminat yetersizliği nedeniyle kredi alamayan KOBİ’lere ve KOBİ dışı işletmelere kefil olmaktadır. KGF, KOBİ’lerin ve KOBİ dışı işletmelerin finansmana erişimine destek olan bir fondur. KGF kredisi ile esnaflar ya da KOBİ’ler kredi kullanımını daha kolay tamamlayabilmektedir.) kanalıyla Ziraat, Vakıfbank ve Halkbank  olarak  3 devlet bankası kanalıyla toplamda 350 Milyon TL önümüzdeki haftadan itibaren Marmaris esnafımıza verilecek.

Bundan başka ilçe başkanlığımdan beri çok arzuladığım Marmaris’ e Fen Lisesi kazandırılması çalışmasıydı. 2022 yılında Muğla ile alakalı 4 okul imzadan çıktı. Seydikemer’e Anadolu lisesi, 3 Tane de Marmaris’e Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Fen Lisesi ve İmam Hatip Lisesi. Toplamda yaklaşık 135 Milyon TL değerinde Milli Eğitim yatırımı bu yıl ihaleye çıkıp inşaatına başlanacak.” dedi. AjansCANKA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.