MARMARİS BELEDİYESİ İLK KEZ DESTEK VERİYOR!

MARMARİS BELEDİYESİ İLK KEZ DESTEK VERİYOR!

ABONE OL
4 Eylül 2020 22:58
MARMARİS BELEDİYESİ İLK KEZ DESTEK VERİYOR!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MARMARİS BELEDİYESİ İLK KEZ DESTEK VERİYOR!
                Kalimerhaba Derneği tarafından bu yıl 15. Kez düzenlenen Uluslararası Marmaris Kadın ve Sanat Festivali, dün gerçekleşen açılış töreniyle başladı.
Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanatevinde gerçekleşen açılışta konuşan Kalimerhaba Derneği Başkanı Sinema ve Tiyatro Sanatçısı Selma Sonat 15 yıldır yaptıkları festival için ilk kez Marmaris Belediyesinin de desteğini aldıklarına dikkat çekerek; “ Sanat Engel Tanımaz” bu festivalin ana sloganı. 15 yıldır sanatçı ve sanatseverlerin omuzladığı festivalimiz, bu yıl ülkeden ve dünyadan 150 Ressam, Şair, Yazar, Müzisyen ve Tiyatro sanatçısının katılımı ile gerçekleşecektir.
Başta; 15 yıldır başarı ile düzenlenen bu festivale, ilk kez bu yıl destek veren Marmaris Belediyesi olmak üzere, festivalimize başladığı günden bugüne katkı koyan Marmaris Ticaret Odası, Marmaris Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Marmaris Deniz Ticaret Odası, Marmaris Şoförler Odası ile Uluslararası PEN Yazarlar Birliği – Marmaris Filarmoni Derneği – Marmaris Kent Konseyi, Marmaris Doğal ve Kültürel Değerleri Yaşatma Derneği, Kapurcuk, Baysal Grup, Albatros Marina, Çağlar Teknoloji, Kanal 48, Myra Ajans, Marmaris Cine Point Sineması ile kültür, sanata duyarlı basına ve tüm sivil toplum kuruluşlarına, kişi ve kurumlara teşekkür ederiz.  Festivalde bu yıl 2. Uluslararası Marmaris Şiir Festivali etkinliklerini de gerçekleştirilerek, Festival İçinde Festival imajı ile edebiyat ve güzel sanatlardan oluşan bir sanat şöleni sunulacak.
Mart Ayı içerisinde  bugün (13 Mart 2020)  “Kadın İçinde Kadın” Karma Güzel Sanatlar – El Sanatları Sergisi ve Yazarlar İmza Günü ile açılan festivalimiz, 21 Mart Dünya Şiir Günü ve 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü gerçekleşecek olan “Altan Karındaş’a Saygı Gecesi ile son bulacak.” dedi.

Açılışta Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’a iletilmek üzere, Marmaris Belediyesi Meclis Üyesi Selçuk Evci’ye “Sanat Dostu Başkan” Plaketi İzmir Su Grubu Sanatçıları ve İzmir Sanat Bienalı kurucusu Ressam Seba Uğurtan tarafından sunuldu. “Engel Tanımayan Objektif” ödülü ise Datça’da yaşayan, gazetecilik yapan fotoğraf sevdalısı Esmeri Alev Ekebaş’a Marmaris Engelli ve Aileleri Birliği Derneği Başkanı Tulgay Hasar tarafından verildi. Ekebaş “Bu ödüle layık bulunmaktan ve festivalin katılımcısı olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek “Sadece Sanat değil, yaşamın kendisi de engel tanımaz” diyerek açılışa katılan tüm konukların alkışını aldı. Ekebaş festivalin ayrıca özel bir armağanı olan objektifini de Şair Yazar Çetin Korkut’un elinden aldı. Sonrasında annesinin karnında bu festivale gelen ve bugün 13 yaşında bir genç kız olan Ece Güneştutar ile festivalin yaşça en küçük, hayal dünyası ise en büyük çocuk ressamı Duru Tanrısever tarafından sergi açılışı yapıldı.

Açılış gününün diğer etkinlikleri ise gün boyu kitaplarını imzalayan yazarların sohbeti, Yönetmen Ertuğrul Karslıoğlu’nun çektiği, Gülkadın Taş’ın başrolde olduğu “Knidos Kadınları” belgesel film gösterimi ve söyleşisi ve  Betçe Halk Dansları ve Folklor ekibinin “Knidos Kadınları Korosu” konseri oldu. Ata SEVGİ AjansCANKA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.