TURİZMDE SIKI LOBİ YAPILMADIĞI İÇİN İNGİLİZ PAZARI KAYIP!
  • AjansCanka
  • Ekonomi
  • TURİZMDE SIKI LOBİ YAPILMADIĞI İÇİN İNGİLİZ PAZARI KAYIP!

TURİZMDE SIKI LOBİ YAPILMADIĞI İÇİN İNGİLİZ PAZARI KAYIP!

ABONE OL
30 Ağustos 2021 12:56
TURİZMDE SIKI LOBİ YAPILMADIĞI İÇİN İNGİLİZ PAZARI KAYIP!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TURİZMDE SIKI LOBİ YAPILMADIĞI İÇİN İNGİLİZ PAZARI KAYIP!
Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği(GETOB) 2006 Seçimlerinde; Marmaris Vizyon Grubu olarak seçimleri kazanan ekipte yer alan,  Marmaris’in tanınmış turizmcilerinden Rıza Ersoy, Güney Ege Turizminin olmazsa olmazı İngiltere ile gerekli düzeyde lobi çalışması yapılmadığı için bu yıl bölge turizminde  yüzde 65 kayıp beklendiğine dikkat çekti!..
MARMARİS VİZYON 15 YIL SONRA YENİDEN GÖREVE

İçmeler Liberty Beach Restaurant’ ta GETOB Kurucu Başkanı Asım Geniş’in de konuk olduğu, GETOB  eski yönetim kurulu üyelerinden Ertan Yaylalı ve özellikle Deniz Yat Turizminin deneyimli genç ismi Zafer Serdar’la birlikte basın mensuplarını ağırlayan Rıza Ersoy; Eylül ayında yapılacak GETOB Olağan Kongresinde genç,  eğitimli ve deneyimli bir ekiple yönetime talip olduklarına dikkat çekerek; “ GETOB,  kurulduğundan beri çok başarılı çalışmalar yapmış, bölgemiz turizminin tanıtılması ve kalkınmasında önemli roller üstlenmiştir.  Yaklaşık 20 yıldır bu camianın içinde olan ve Marmaris de ikamet eden bir kardeşiniz olarak,  Eylül ayında yapılacak seçimlerde GETOB Başkanlığına aday olduğumu  duyurmaktan büyük şeref duyuyorum.  2006 yılı kongremizde göreve gelen,  benim de içinde  bulunduğum Marmaris Vizyon Ekibi’nin turizme kattığı sinerji, aradan 15 yıl geçmesine rağmen hala konuşulmaktadır. Seçimlerin bir mücadeleden çok, daha iyiye daha güzele ulaşmak için bir bayrak yarışı olduğu inancımızla, yönetime talip olacak ekibimizle Marmaris Vizyon’la  yine yeniden  göreve geleceğimize,  bölge ve ülkemiz  turizmine büyük katkılar sağlayacağımıza inanıyorum.” dedi.
LOBİ ÇALIŞMASI İNGİLTERE’YE DE YAPILSA KAYIP YAŞANMAZDI

Bu yıl ikinci kez Coronavirüs Pandemisi gölgesinde girdiğimiz Turizm Sezonu ile ilgili açıklamada bulunan Rıza Ersoy,  Güney Ege olarak adlandırılan Dalaman, Marmaris, Datça ve Fethiye bölgesindeki duruma dikkat çekerek; “ Pandemide özellikle bu yıl, en fazla zarar gören destinasyon Dalaman uçuşlu olan Güney Ege Bölgemiz.  Dalaman destinasyonunun en önemli müşteri kaynağı İngiliz’dir. İngiliz olmadığı yerde, Marmaris’in ve Fethiye’nin ayağa kalkması mümkün değildir. Zira Dalaman destinasyonunun başta Marmaris ve Fethiye olmak üzere, yüzde 65 müşterisi İngiltere/UK kaynaklıdır.  Şimdi bu durumda nasıl olacak da bu destinasyon ayağa kalkacak?  Bu bölgede bir sürü apart otelimiz var. Bu apartlar nasıl müşteri çekecek, Nasıl bir strateji var? Yüzde 65 kaybı olan bir destinasyona, ikame edilebilecek hangi  ülkeleri çekebiliriz?  En basitinden öncesinde İngiltere’de sıkı bir lobi çalışması olamaz mıydı,  Tıpkı Rusya’da olduğu gibi?  İnanın; esnafı, otelcisi – apart otelcisi, İngiliz olmayan bu destinasyonda iş yapamazlar. Yapamazlar derken, genel anlamda azalan taleple fiyatlar da çok iniyor diğer pazarlarda!  Zira talebin olmadığı yerde, diğer pazarlar bundan haklı olarak faydalanıyor. Ticaretin kuralı bu maalesef. Peki böyle giderse, sonrası ne olur? Bankalar, BDDK kurallarını öne sürerek, esnafımızın, KOBİ’ lerin , Ticarilerin başına çökmeye başlarlar. Dünyada hiçbir  düşük kar marjlı iş yoktur,  2 sene iş yapamamaya dayanabilecek.  Varsa, malını mülkünü satar, iyi niyet gösterir, yoksa da Allah yardımcısı olsun.  Devletimiz banka borçlarını, bankalara da ‘’karşılık ayırma’’ zorunluluğu getirmeden ve 3. Gruba atmalarına imkan vermeden, yeni bir düzenleme ve yapılandırma yapma zorunluluğu getirmelidirler.  Neticede bankalar da ticari kuruluşlar ve BDDK tarafından çok sıkı denetime tabiler. Bazı kaideler, mevzuatlar, günün durumuna göre revize edilebilir. “ dedi. Ata SEVGİ AjansCANKA

Turizmci Rıza Ersoy Kimdir?
“İstanbul doğumlu olan GETOB Başkan Adayı Rıza Ersoy; Tarabya Özel Dost Koleji’nde lise eğitimi sonrası, Marmara Üniversitesi İktisat  Fakültesi’nden mezun oldu.
George Washington Üniversitesi School of Business MBA in Finance bölümünde Yüksek Lisans yapan Rıza Ersoy; iş hayatı başlangıcında DC ofislerinde, Morgan Stanley’de ve ACDI – VOCA’da çalıştı.
Eğitim hayatı boyunca, Türk Öğrenci Derneği Başkanlığı’nda olmak üzere çeşitli sosyal organizasyonlarda görev alan GETOB Başkan Adayı Ersoy; 2004 yılından itibaren ailesine ait Mersoy Otelleri’nde çalışmaya başladı. Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nde (GETOB)  2006’dan 2016’ya kadar Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Ersoy aynı zamanda Galatasaray Spor Kulübü Kongre üyesidir.”

______________________________________
AĞIZ ve DİŞ SAĞLIĞINDA ERKEN TEŞHİS VE TEDAVİ
Dental Volümetrik Tomografi (Diş Tomografi Cihazı)
ajanscanka.com/saglik-yasam/dis-sagliginda-erken-teshis-dental-tomografi.html
_________________________________________
MARMARİS’TE DENİNCE SİGORTA, AKLA GELİR NET SİGORTA!..
ajanscanka.com/ekonomi/marmaris_te_sigortaci_net_sigorta_tel_adres_elmas_ulupinar.html

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.