MARMARİS YANGINI ATEŞLEDİ MUTSO BİZ BİZE YETERİZ DEDİ!

MARMARİS YANGINI ATEŞLEDİ MUTSO BİZ BİZE YETERİZ DEDİ!

ABONE OL
30 Ağustos 2021 12:54
MARMARİS YANGINI ATEŞLEDİ MUTSO BİZ BİZE YETERİZ DEDİ!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MARMARİS YANGINI ATEŞLEDİ MUTSO BİZ BİZE YETERİZ DEDİ!
Geçen Perşembe (29 Temmuz 2021) başlayan ve belki de Marmaris tarihinin en büyük doğal afeti kabul edilebilinecek  Orman yangınları, haftasını doldururken;  Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Başkanı Mustafa Ercan,  Muğla geneli meslek odaları olarak, yangından etkilenen vatandaşlar için her türlü desteğe hazır olduklarını açıkladı.
HABERİN VİDEOSU:

ODALARIMIZ VE BORSALARIMIZ YANGIN YARALARINI SARACAK
                MUTSO Başkanı Mustafa Ercan yangında şu ana kadar yaklaşık 12 Bin Hektar’dan  fazla orman alanının yok olduğuna dikkat çekerek;  “29 Temmuz’dan itibaren, geçtiğimiz hafta Perşembe’den itibaren, Deli Memed Rüzgarı’ndan dolayı, Marmaris yangınını söndürebilmiş değiliz. Özellikle Marmaris’te Beldibi ve Çamlı bölgesi dışında hemen her yer hasar gördü. Yanan alanın 12 bin hektardan fazla olduğunu ifade etmek istiyorum. Yeşil Marmaris, artık bundan sonra tamamen Yanmış Kara Marmaris noktasında, maalesef.
                Marmaris’teki yaralarımızı; odalarımız ve borsalarımızla hep birlikte saracağımızı düşünüyorum. Allah razı olsun tüm ülkemizden odalarımız yöneticileri bizi aradılar ve neler yapabileceklerini sordular. Şuanda su ayran gıda yardımı had safhada gelmiş durumda. Lütfen Muğla’mıza koordine olmadan eşya destek göndermeyin. Yangından sonra koordine olarak nelere ihtiyacımız olduğunu sizlere duyuracağız. Bugün İtibarıyla Seydikemer’de yangınımız maalesef devam ediyor. Köyceğiz de Ağla yaylamız maalesef ağlıyor. Marmaris’te maalesef 12 bin hektardan fazla alanı kaybetmiş durumdayız. Bodrum’da Mazı bölgesinde yangınımız devam ediyor. Yangında bu yanan ağaçlar çam ağaçlarının yaş kozalakları, 250 metre öteye fırlattığını biliyoruz. İklimlerden dolayı kuraklık had safhada. Son 3 – 5 aydır yağmur hiç yok!.. Bu atılan kozalakların vadilerden gidiyorsa 2- 3- 5 km uzağa da gidebiliyor, ateş topları gibi yeni yangınlar başlatabiliyor.
Muğla yangınlarının başlamasının hasarlı olmasının en önemli nedeni şansızlığımız, Manavgat yangınının bir gün sonra olması.
Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ekip ve ekipmanlarının  Manavgat’a sevk edilmiş olması, geri dönmesi mümkün olmamasından dolayı, Marmaris ormanlarını kaybettik.
Yardımlar konusunda yangın bittikten sonra yetkili kurumlarımızın size duyurularını beklemenizi rica ediyorum. Ülkemize ve Muğla’mıza geçmiş olsun, Söndürme çalışması sonrasında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza odalar ve borsalar olarak mutlaka desteğimiz olacaktır. Allah beterinden korusun.” dedi. Ata SEVGİ AjansCANKA

______________________________________
AĞIZ ve DİŞ SAĞLIĞINDA ERKEN TEŞHİS VE TEDAVİ
Dental Volümetrik Tomografi (Diş Tomografi Cihazı)
ajanscanka.com/saglik-yasam/dis-sagliginda-erken-teshis-dental-tomografi.html
_________________________________________
MARMARİS’TE DENİNCE SİGORTA, AKLA GELİR NET SİGORTA!..
ajanscanka.com/ekonomi/marmaris_te_sigortaci_net_sigorta_tel_adres_elmas_ulupinar.html

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.