MARMARİS ESNAFLARI “YETTİ GARİ” OPERASYONUNA BAŞLADI!

MARMARİS ESNAFLARI “YETTİ GARİ” OPERASYONUNA BAŞLADI!

ABONE OL
28 Ekim 2021 23:38
MARMARİS ESNAFLARI “YETTİ GARİ” OPERASYONUNA BAŞLADI!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MARMARİS ESNAFLARI “YETTİ GARİ” OPERASYONUNA BAŞLADI!
MESO’da 30 yıldan fazladır devam eden Aile Hanedanlığı bitiyor mu?
Yaklaşık 32 yıldır Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığını yürüten Şükrü Ayyıldız’ın, geçen Şubat’ta aniden istifa ederek; diğer iki kardeşiyle birlikte hem oda çalışanı olup, hem de yedek yönetim kurulu üyesiyken üst sıralardaki üyelerin istifa ettirilmesiyle, dönemin MESO Yönetim Kurulu tarafından Oda Başkanı seçilen oğlu Mehmet Ayyıldız’a olan esnaf ve kamuoyu tepkisi, her geçen gün daha da büyüyor!..

HABERİN VİDEOSU:Ocak ayında yapılması beklenilen Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası (MESO) Seçimleri öncesinde;  odanın eski yönetim kurulu üyelerinden Halıcı Nuri Erden (43) Oda Başkanlığına Aday olduğunu açıkladı.

              Bugün (28 Ekim 2021) Yat Limanında Liman Restaurant’ta oda üyesi esnaflarla bir araya gelen Nuri Erden, Ocak 2022’de yapılması beklenilen MESO Seçimlerinde Başkan Adayı olduğuna dikkat çekerek; “ Önümüzde bir kongre süreci var. Kongreler bütün demokratik yapıların olduğu gibi esnaf ve sanatkarımızın da bayramıdır. Seçim, hanedanlığı ve değişmezliği yıkan çoğulculuktur. Yetki ve takdir sandıktadır, üyelerdedir. Başkanlıkta kıdem yoktur. Başkanlar eğer etkin, faydalı, liyakatlı hizmet sergilemişse endişeye mahal yoktur. Esnaf kadirşinastır. Ancak şikayetler büyüyor, sıkıntılar çözülemiyor, liyakat göz ardı edilip hizmet ikinci plana itiliyorsa değişim zamanı gelmiştir.
Yanlış yapanlar her ne olursa olsun gidecektir; doğru yapanlar esnaf ve sanatkarların içinden gelenler, yıllar içinde tırnaklarıyla kazıyarak emek verenler, merdivenleri teker teker çıkanlar hizmet kervanı içinde yer alacaktır. Ecdadımızın bin yıllık tecrübesinden süzülüp gelen Ahilik Duası, bizim en önemli klavuzumuz olacak. Yaşadığımız olağanüstü şartlarda hepimiz biliyoruz ki, yeni bir vizyona ihtiyacımız var. Marmaris esnaf ve sanatkarlarının sıkıntılarını da bunların artık gelir geçer çözüm yolları ile aşılamayacağını da hepimiz çok iyi biliyoruz. Yani yeni bir şey söylemenin, esnafımızın varlığını hissettirmemizin artık zamanı geldi.  İlhamı sizlerden alıyorum. Sorunlarımızı birlikte çözeceğiz. Yeter ki gönül bağımız güçlü olsun. Şeffaflık, doğruluk ve dürüstlük düsturumuz olacak.” dedi. Ata SEVGİ AjansCanka

______________________________________
AĞIZ ve DİŞ SAĞLIĞINDA ERKEN TEŞHİS VE TEDAVİ
Dental Volümetrik Tomografi (Diş Tomografi Cihazı)
ajanscanka.com/saglik-yasam/dis-sagliginda-erken-teshis-dental-tomografi.html
_________________________________________
MARMARİS’TE DENİNCE SİGORTA, AKLA GELİR NET SİGORTA!..
ajanscanka.com/ekonomi/marmaris_te_sigortaci_net_sigorta_tel_adres_elmas_ulupinar.html

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.