AK PARTİ MARMARİS’TEN TEKNECİLERE YER TAHSİSİ

AK PARTİ MARMARİS’TEN TEKNECİLERE YER TAHSİSİ

ABONE OL
15 Kasım 2020 14:11
AK PARTİ MARMARİS’TEN TEKNECİLERE YER TAHSİSİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK PARTİ MARMARİS’TEN TEKNECİLERE YER TAHSİSİ
Marmaris’in  Turunç Beldesi Mahallesinde, Taksi bot ve Gezinti teknelerinin yıllardır süren kışlama sorunu çözüldü.
AK Parti Marmaris İlçe Başkanlığından verilen bilgiye göre; AK Parti Marmaris İlçe yönetiminin girişimleriyle Zümbüllü deresi uzun duvar mevkii bulunan, hazineye ait 10 dönüm yer teknelerin kışlık park edebilmesi için Turunç S.S. Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’ne tahsis edildi.
                Marmaris AK Parti İlçe Başkanı Ceyhun Gökmen, İlçe Teşkilat Başkanı Anıl Berk, İlçe Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Osman Ekinci, İlçe Tanıtım Medya Başkanı Bilge Özsoy, Marmaris Milli Emlak Müdürü Sezai Suda, ADM Elektik A.Ş. İl Muğla Bölge Müdürü Ali Karabıyık, ADM Elektrik A.Ş Marmaris İlçe Müdürü Hilal Samancı ve ADM Elektrik A.Ş. Operasyon Takım Lideri Nail Akkurt ile birlikte geçtiğimiz günlerde Turunç Beldesine giderek incelemelerde bulundu.

Yer tahsisi ile ilgili bilgi veren Turunç S.S. Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı İsmet Çelik, “Turunç’da yaz aylarında faaliyet gösteren kooperatifimize bağlı 40 tekneci esnafımız, kışlama için çok büyük sıkıntılar çekiyordu. AK Parti İlçe Yönetimince yapılan girişimler neticesinde esnafımız yıllardır özlemini çektiği nizami kışlama yerine kavuştu. Sağ olsun Mal müdürlüğümüz de 10 dönümlük bu alanı teknelerin kışlaması için kooperatifimize tahsis etti. Bu alana sadece, kooperatifimize bağlı Taksi botlar ve 15 metreye kadar olan Gezinti Tenezzüh tekneleri kışlama amaçlı park edebilecek. Bu alanda AYDEM tarafından da bir çalışma yapılacak. Bazı teknelerimiz alanın yol güzergahında bulunan elektrik direkleri sebebiyle alana nakledilemiyor. Bu nedenle güzergah üzerinde bulunan elektrik hatları yer altına alınacak. Bu çalışma biraz uzun sürecek. Nisan ayı gibi tamamlanacak. O tarihten sonra Kooperatifimize bağlı yaklaşık 40 tekne güvenli ve düzenli bir alanda kışlama yapabilecek” dedi.
TEKNECİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ
AK Parti İlçe Teşkilat Başkanı Anıl Berk, kendisinin de denizci olduğuna dikkat çekerek, “Her zaman parti gözetmeksizin denizci esnafımızın yanındayız ve olmaya da devam edeceğiz. Bugün burada Turunçlu denizcilerimize bir nefes olmaya çalıştık. Görüşmelerimiz sonucu kendilerine hazineye ait bir yerin tahsisini yaptık. İlerleyen günlerde yine denizcilerimiz için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.
AK Parti Marmaris Sivil Toplum ve İlçe Halkla İlişkiler Başkanı Osman Ekinci de verdiği bilgide Turunçlu denizcilerin rahat bir nefes aldığının altını çizerek, “ Artık tarlalara ve boş arazilere yüksek bedeller ödemek zorunda kalmayacaklar. Kendi yerlerinde sadece kışlık park olmak kaydıyla kooperatifin belirleyeceği bedeller üzerinden kışlamalarını yapacaklar. Böylelikle daha rahat nefes alabilecekler. İnşallah ilerleyen aylarda elektrik hatlarının da yer altına alınmasıyla tüm tekneler bu alanda topluca kışlama yapabilecek.” dedi. Ata SEVGİ AjansCANKA

________________________________________
AĞIZ ve DİŞ SAĞLIĞINDA ERKEN TEŞHİS VE TEDAVİ
Dental Volümetrik Tomografi (Diş Tomografi Cihazı)
ajanscanka.com/saglik-yasam/dis-sagliginda-erken-teshis-dental-tomografi.html
_________________________________________
MARMARİS’TE DENİNCE SİGORTA, AKLA GELİR NET SİGORTA!..
ajanscanka.com/ekonomi/marmaris_te_sigortaci_net_sigorta_tel_adres_elmas_ulupinar.html

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.