BODRUM’DA SOKAK CANLARINA ÖZEL KLİNİK

BODRUM’DA SOKAK CANLARINA ÖZEL KLİNİK

ABONE OL
4 Eylül 2020 22:41
BODRUM’DA SOKAK CANLARINA ÖZEL KLİNİK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BODRUM’DA SOKAK CANLARINA ÖZEL KLİNİK
Bodrum Belediyesi  Veterinerlik Hizmetleri Müdürlüğü ve Bodrum Kent Konseyi Hayvanların Yaşam Haklarını Koruma Çalışma Grubu, Sokak Canlarına özel bir Sağlık Kliniği kazandırdı.

Açılışını Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın yaptığı Yalıkavak Kısırlaştırma Kliniği; Bodrum Belediye Başkan Yardımcıları Emel Çakaloğlu, Tayfun Yılmaz, Turgay Kaya, Önder Batmaz, Kent Konseyi Başkanı Arif Yılmaz, CHP İlçe Başkanı Halil Karahan VE  sokak hayvanları gönüllülerinin katıldığı bir törenle hizmete girdi.
Bodrum Belediyesinden verilen bilgiye göre;  Yalıkavak Hizmet Binası altında kurulan klinikte, özellikle Yalıkavak ve bölgesinde yaşayan sahipsiz kedilerin kısırlaştırma operasyonları yapılacak. Merkezde sokak canlarının ilk aşılamaları ile çipleme faaliyetleri de gerçekleştirilecek.

Açılışta konuşan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, can dostların çok daha iyi koşullarda yaşaması için çalışmaya devam edeceklerini belirterek, “Bodrum’da çok büyük gönüllü grubumuz var. Onlarla birlikte sahipsiz canların kılına bile zarar gelmemesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Salgın döneminde özellikle herkes evde iken sokakta kalan canlarımıza destek olan onları besleyen, suyunu veren, rahatsız olduğu zaman kliniğe getiren, bütün gönüllülerimize, Kent konseyimize herkese şükranlarımı sunuyorum. Bodrum’da böyle bir iş birliği lazımdı. Bunu daha da Geliştirmek niyetindeyiz. En önemlisi koordinasyonu ve işbirliğini sağlayabiliyor olmamız. Kent konseyimizin devreye girmesini, çok önemsiyoruz. Tabii sadece sokak hayvanları için değil Bodrum’u ilgilendiren diğer bütün sosyal, politik, ekonomik, çevre ne varsa her konuda omuz omuzayız.” dedi.
ÇEVREYE DUYARLI BARINAKLAR GELİYOR
Yalıkavak’ın ardından Konacık mahallesinde de bir merkez oluşturulacağını belirten Başkan Aras, ilçede bu merkezlerin sayısını artıracaklarına dikkat çekerek; “Bodrum’da Yeşil enerji ile çalışan, çevreye duyarlı, yağmur suyunu hasat eden sokak hayvanlarımızın çok rahat yaşayabileceği, barınabileceği temizlik ortamlarının çok rahat sağlanabileceği bir barınak sistemini projelendiriyoruz.” dedi.
Ata SEVGİ AjansCANKA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.