KAZAK SANATÇI BEKISHEVA TABLOLARI ALICISINI BEKLİYOR

 KAZAK SANATÇI BEKISHEVA TABLOLARI ALICISINI BEKLİYOR
Marmaris bu kez farklı bir sanat tarzıyla, ikinci bir örneği olmayan,“Resim üstüne Üç Boyutlu Tablolar”  ile tanıştı.
Kazakistan Almati Kaynar Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan; çok iyi derecede Rusça, İngilizce ve Türkçe bilen Resim ve Elişi Sanatçısı Zhanna Bekisheva’nın Her biri kendine özel, tek olan tabloları alıcısını bekliyor.

Yaşamını Marmaris’te sürdüren Sanatçı Bekisheva “Bana Özel bir Tarz ” diye yorumladığı tabloları için “İlkokul yıllarımdan beri resim yapıyorum. Resim çalışmalarına devam ederken, 2015’te henüz 3 yaşında olan kızıma çok istediği 3 boyutlu bir Balerin tablosu yaptım.  İşte o tablonun fotoğraflarını internette paylaşınca da siparişler de gelmeye başladı.

Ve ben o günden sonra dünyada bir ilk olduğunu düşündüğüm ve kendi tarzım kabul ettiğim, “Resim üstüne Üç Boyutlu Tablolar” yapmaya devam ettim.  Tablolarımda gerçek doğal malzemeler kullanıyorum. Mesela koleksiyonumda yer alan alan Kara Kartal Tablosundaki tüyler; Kazakistan’da dönemi gelince tüy atan Kartallar’ın geride bıraktığı tüylerdir. Onları toplayıp tablomda değerlendirdim.  Diğer tablolarımda, aynı Kartal tablosu örneği gibi tamamen doğal malzemeler ve doğal değerli taşlarla süslenerek yapılmıştır.” diyor.

Birçok karma serginin dışında ilk kişisel sergisini Marmaris’te Blue Port AVM’de açarak eserlerini görücüye çıkaran Sanatçı Bekisheva özellikle Kara Kartal tablosunun büyük ilgi gördüğünü ama fiyatından dolayı alıcı çıkmadığına dikkat çekerek: “Öncelikle tüm Marmaris sakinlerine çok büyük teşekkür ederim. Sergilediğim koleksiyonuma büyük ilgi gösterdiler. Marmaris’te sanatsever çok bunu çok iyi anladım ama verilen emeğinde bir karşılığı olmalı. Özellikle Kara Kartal tablosunu almak için çok kişi sordu ama iş fiyatına gelince almaktan vazgeçtiler. Şunu özellikle söylüyorum, benim tablolarımın her biri tek olacak. Aynısından ikincisi olmayacak. Sanatseverlerin bunu bilmesini istiyorum.” diyor. AjansCANKA

İlgilenenler için: Zhanna Bekisheva
Tel 0546 841 96 06  MARMARİS

HABERİN VİDEOSU TIKLAYIN!.. www.facebook.com/goldenbulten/videos/2410222042366985/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir