MUĞLA DEVA MUĞLALI BİR BAŞKANLA KURULDU

MUĞLA DEVA MUĞLALI BİR BAŞKANLA KURULDU

ABONE OL
17 Eylül 2020 03:06
MUĞLA DEVA MUĞLALI BİR BAŞKANLA KURULDU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MUĞLA DEVA MUĞLALI BİR BAŞKANLA KURULDU
 AK Parti hükümetlerinde geçmişte;  Dışişleri ve Ekonomi Bakanlığı yapmış olan Ali Babacan’ın kurucu Genel Başkanı olduğu Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA), Muğla İl Başkanlığı kuruluşunu tamamladı.
M. Tolga Keskin başkanlığında, yaklaşık 1.5 ay süren kuruluş çalışması sonrası ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştiren Muğla DEVA’da, 13 ilçede, teşkilatlanma çalışmalarına başlandığı öğrenildi.
İL YÖNETİMİNDE MUĞLA HALK MECLİSİ OLACAK
DEVA Muğla İl Başkanlığından verilen bilgiye göre; partinin kurucu yönetim kurulu üyeleri Şükrü Köse, Fatma Özalp Ak, Ege Tokat, Cihangir Aygün, Musa Çelik, Ali Durna, Nalan Işıklı,, ve  Bilal Baykan’ın katıldığı toplantıda açıklamalarda bulunan DEVA Muğla İl Başkanı M. Tolga Keskin, Muğla ilçelerinde teşkilatlanma çalışmalarını başlattıklarına dikkat çekerek; Kavaklıdere’den Seydikemere 13 ilçemizde her siyasi görüşten vatandaşlarımızın  bizlere katılmasına önem veriyoruz.  Muğla siyaseti için Ana Akım bir parti olacak, il yönetimimiz de Muğla Halk Meclisi gibi olacak.” dedi.

Keskin açıklamasında DEVA’nın Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemden yana bir yönetim anlayışı olduğunu vurgulayarak; “ Deva Partisinin Muğla’da değişim rüzgârını hisseden bazı çevreler, partimize “küskünleri toplayan bir parti “  izlenimi vererek,  dikkat dağıtmaya çalışsa da kurmuş olduğumuz kadrolar,  bizim ANA AKIM bir parti olduğumuzu; Demokrasiye, Hukukun üstünlüğüne, Atatürk’e  ve Cumhuriyetimizle güçlendirilmiş parlamenter sisteme inanan bir parti olduğumuzu görüyor.” dedi.
DEVA MUĞLA’DA MUĞLALI BİR İL BAŞKANI ÖZLEMİNİ GİDERDİ
Konuşmasında Muğla’daki siyasi partilerde bugün için Muğlalı bir İl başkanı olmadığını da vurgulayan DEVA İl Başkanı Keskin; “İl Başkanlığımın açıklanmasından sonra çevremden gelen en güzel tepkiler, Muğlalı bir il başkanının Muğla için daha faydalı olacağını, kültürümüzün ve beklentilerimizin, ihtiyaçlarımızın Ankara’da daha iyi anlatılacağı ve gereken lobilerin daha güçlü olacağından dolayı memnun olduklarını yaşayarak görüyorum. Genel merkeze başvurular ve bize yapılan direk başvurular DEVA Partisinin Muğla siyasetinde ciddi karşılık bulduğunu gösteriyor. Bize verilen kotalar net ortada. Yüzde 50 yeni siyasetçi, Yüzde 35 Kadın kotası, Yüzde 20 Genç kotası  ve Yüzde 1 engelli kotamız var. Bu kriterlere uyan ve temsil ettiği bölgenin sesi olabilecek adaylarla görüşmelerimiz sürüyor. Bu konuda bölgelerde titizlikle ön çalışmalar yaparak, doğru isimlerle görüşüyoruz.”  dedi. Ata SEVGİ AjansCANKA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.