TURİZM TAŞIMACILARI BAKANLIKTAN HABER BEKLİYOR

TURİZM TAŞIMACILARI BAKANLIKTAN HABER BEKLİYOR

ABONE OL
8 Şubat 2021 13:28
TURİZM TAŞIMACILARI BAKANLIKTAN HABER BEKLİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TURİZM TAŞIMACILARI BAKANLIKTAN HABER BEKLİYOR
Kendi Federasyonları TURTAŞFED’i kuran Bireysel Turizm Taşımacıları, Türkiye genelinde dernekleşme çalışmalarına devam ediyor!..
MUBİTTAD Başkanı Çıtakçı:” Ulaştırma Bakanlığı yetkililerinden D2 Belgesinin bizlere de verilebilmesi için söz aldık.


Merkezi Marmaris’te bulunan Muğla Bireysel Turizm Taşımacılar Derneği (MUBİTTAD) Yönetim Kurulu Üyeleri, basınla tanışma ve bilgilendirme toplantısı yaptı.
               
MUBİTTAD Merkez Ofisinde bugün (08 Şubat 2021) gerçekleşen toplantıda açıklamalarda bulunan MUBİTTAD Başkanı Şener Çıtakçı; “Daha öncesinde Eskişehir, Antalya, Kütahya ve Isparta’daki meslektaşları ile birlikte İçişleri Bakanlığı’na müracaat ettikleri Turizm Taşımacılar Federasyonu’nun (TURTAŞFED) kurulduğuna dikkat çekerek; “Marmaris’te yaklaşık 250, Muğla genelinde de 1000’den fazla bireysel turizm taşıma esnafımız var Sayımız Türkiye genelinde 150 Bin’den fazla esnaf ve geçindirmek zorunda oldukları ailelerini kapsıyor. Bizler yıllardır ekmeğimizi turizm taşımacılık işimizden kazanıyoruz. Bugüne kadar çözülemeyen en büyük sorunumuz; işimizi yapabilmemiz için gerekli olan D2 Yetki belgesi doğrudan bizlere verilmiyor, ama bu işi yapan şirketlere veriliyo olmasıydı. Asıl işi yapan bizler o şirketlerle zorla anlaşmak, sözleşme yapmak zorunda bırakılıyorduk. Önceki hafta Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri ile yaptığımız görüşmelerde önemli bir yol kat ettik. Bakanlıktan bize verilen bilgide; yönetmelikte “Belge Kiralama” gibi bir uygulamanın söz konusu olmadığı, yapılacak yeni düzenlemeler ile D2 belgesinin doğrudan bireysel turizm taşımacılara da verilmesinin mümkün olabileceği açıklaması yapıldı.
TURTAŞFED ÇATISI ALTINDA HER YERDE DERNEKLEŞME
               Ulaştırma Bakanlığı görüşmelerimizin olumlu geçmesi sonrasında Türkiye genelinde dernekleşme çalışmalarımıza hız verdik. Amacımız özellikle Turizmin olduğu her yerde;  TURTAŞFED çatısı altında bir araya gelip eğitimli personelle çalışmak, yüksek kalitede ekip ve ekipmanla  turizmde vermekte olduğumuz hizmet kalitesini yükseltmek olacaktır.” dedi. Ata SEVGİ AjansCANKA

________________________________________
AĞIZ ve DİŞ SAĞLIĞINDA ERKEN TEŞHİS VE TEDAVİ
Dental Volümetrik Tomografi (Diş Tomografi Cihazı)
ajanscanka.com/saglik-yasam/dis-sagliginda-erken-teshis-dental-tomografi.html
_________________________________________
MARMARİS’TE DENİNCE SİGORTA, AKLA GELİR NET SİGORTA!..
ajanscanka.com/ekonomi/marmaris_te_sigortaci_net_sigorta_tel_adres_elmas_ulupinar.html

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.