MARMARİS ÇAM BALI TESCİLLİ DÜNYA MARKASI OLDU

MARMARİS ÇAM BALI TESCİLLİ DÜNYA MARKASI OLDU

ABONE OL
9 Eylül 2020 18:56
MARMARİS ÇAM BALI TESCİLLİ DÜNYA MARKASI OLDU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MARMARİS ÇAM BALI TESCİLLİ DÜNYA MARKASI OLDU

                Marmaris’in göbeğinde Çam Balı ve Arı Heykeli!..
Marmaris Ticaret Odası’nın (MTO) başvurusuyla geçen yıl benzersizliği Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescillenen Marmaris Çam Balı’nın markalaşma çalışmaları çerçevesinde,  Marmaris Ticaret Odası ve Marmaris Belediyesi iş birliği ile ilçenin en yoğun noktasında bulunan Türkmenistan Parkı’na, “Çam Balı ve Arı Heykeli” dikildi.
Marmaris Ticaret Odası’ndan verilen bilgiye göre; “Dünya’nın Çam Balı Başkenti Marmaris” sloganıyla yürütülen çalışmalar kapsamında;  heykeltıraş Mustafa Akıncı’nın tasarımıyla yapılan heykel, Marmaris’in en işlek noktalarından biri olan Türkmenistan Parkı’na yerleştirdi. İlçeye gelen turistlerin uğrak noktası olan sahil şeridi ve yürüyüş yolu üzerinde yer alan heykel, meraklı gözlerin ilgi odağı oldu. Çelik alaşımlı, cam elyaf katkılı polyester malzemeden üretilen ve yaklaşık 2 metre boyunda olan Çam balı peteği ve bal arısı figürlerinden oluşan heykel, gerçek bal ve arının doğal renklerine boyanarak ışıklandırıldı.
                Marmaris’in en önemli marka değeri olan ve coğrafi işaretle tescillenen Marmaris Çam Balı’na yurt içi ve yurt dışı tanıtım çalışmalarında yer verilerek, Marmaris’in turizm ile birlikte yeme – içme ve kültürel alanlarda da öne çıkması hedefleniyor. Marmaris’in diğer işlek noktalarına da yerleştirilmesi için tasarımları devam eden farklı görsel çalışmalar da yürütülüyor. Özellikle Avrupa’dan gelen yabancı turistlerin sanata olan ilgisi ve beğenesi ile birlikte Marmaris farkındalığının ve çam balının marka değerinin artırılması hedefleniyor. “Dünya Çam Balı Başkenti” ve “Coğrafi İşaretli Ürün” temalarına vurgu yapılarak hazırlanan heykel Marmaris’in tadı ve içeriğinin eşsizliğiyle tescillenen çam balına dikkat çekiyor.

                Marmaris Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı S. Mutlu Ayhan, Marmaris’in tanıtım çalışmalarında sahip olduğu değerleri ön plana çıkarmanın turizme büyük katkısı olacağına dikkat çekerek;  “Marmaris herkesin bildiği gibi doğa harikası bir destinasyon. Ancak biz ilçe ekonomisini sadece turizmle değil, sahip olduğumuz tüm ticari değerlerimizle çeşitlendirmek istiyoruz. Pandemi sebebiyle bu yıl turizmde çok ciddi bir düşüş yaşadık. 2021 yaz sezonu için biz şimdiden hazırlık yapıyoruz. Marmaris’in ve çam balımızın marka değerini artırmak, ilgi çekici unsurları ön plana çıkarmak önceliğimiz. Gelen yerli ve yabancı turiste farklı alternatifler sunmayı hedefliyoruz. İlçemizin sahip olduğu değerleri birer birer tanıtacağız.” dedi.
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay da turizm anlamında Marmaris’in yılın her döneminde ziyaret edilebileceğini vurgulayarak;  “Marmaris sadece deniz kum güneş değildir. Marmaris doğasıyla, tarihiyle, ekolojik özellikleriyle yılın birkaç ayı değil her döneminde ziyaret edilebilecek bir yer. Biz de belediye olarak bu durum üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Özellikle de ilçemizdeki ekolojik faktörleri ön plana çıkarmaya çalışıyoruz. Arıcılık ve çam balı ile ilgili de birçok çalışmanın ya sahibi ya da destekçisiyiz. Bu çerçevede ilçemizin simgelerinden biri olan ‘arı ve çam balı’nın bu heykel ile daha bilinir hale geleceğine inanıyoruz” dedi. Ata SEVGİ AjansCANKA

AĞIZ ve DİŞ SAĞLIĞINDA ERKEN TEŞHİS VE TEDAVİ
Dental Volümetrik Tomografi (Diş Tomografi Cihazı)
www.marmarisbulten.com/Haber/dis_hekimi_kemal_baycan_marmaris_implant_dental_tomografi/

MARMARİS’TE CANLI MÜZİK Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/marmaris_canli_muzik_gruplara_ozel_pop_fasil_blues_jazz/

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.